۱۲
شهریور

استاد سقازاده

اینجانب مهدی سقازاده در سن ۱۳ سالگی نزد سیدحسن کیانی مشغول به کار شدم .پس از گذشت ۴سال شاگردی در سن۱۷سالگی مرمت یزدی بندی سقف حوض خانه ی ال یاسین را همراه استادطائبی (نقاش ) انجام دادیم.تقریبا ۲سال نزد استاد مرتضی مطیعی فر به حرفه ی گچ بری پرداختم بعد به سربازی رفتم خدمتم که تمام شد افتخارشاگردی استاد حاجی ابوالقاسم غلمانی را پیداکردم.

پس از۲سال شاگردی نزد ایشان اولین کار من به عنوان استاد کاربند رسمی بندی حمام کوچک سلطان امیر احمد و محراب مسجد شرکت درین کاشان بود.

درسال ۸۰در ۲۳سالگی به عنوان استاد کاربند از طرف میراث فرهنگی کاشان به میراث فرهنگی سنندج معرفی شدم جهت مرمت وبازسازی اتاق شاهنشین خانه ی اصف( خانه ی کرد)که از ۱۷ پا مقرنس تشکیل شده است. در آن موقع ۷پای آن کامل از بین رفته بود و مرمت و بازسازی گچ بری و قطار بندی دیوار های اتاق که در معرض نابودی قرار داشت، این کاری مرمتی طاقت فرسایی بود که ۶ماه طول کشید.

در سنندج به من پیشنهاد برای استاد دانشگاه به عنوان کار عملی،کاربندی شد که بنده رد کردم. پس از پایان این کار به طور ناپیوسته شروع به ادامه تحصیل کردم. در۲۵سالگی ازدواج کردم و ۳ فرزند دارم. درسال ۹۵دیپلم نقشه کشی ساختمان گرفتم و طراحی اتوکد را فرا گرفتم و این ها ممکن نبود مگر به خواست خدا.